КОМП'ЮТЕРНА ДІАГНОСТИКА АВТОМОБІЛЯ

Сучасні методи діагностики двигуна, трансмісії, підвіски, електрообладнання та інших компонентів автомобіля дозволяють з високою точністю визначати причину несправності і ліквідувати її з найменшими витратами за мінімальні терміни.

Комп'ютерна діагностика авто: для чого це потрібно?

Високотехнологічні електронні системи сучасного автомобіля гарантують стабільну роботу і безпечну експлуатацію транспортного засобу. Поява помилок в роботі таких систем тягне за собою серйозні поломки дорогих елементів і, як наслідок, високі витрати.

Діагностика автомобіля: цілі та завдання

Уникнути програмного збою або несправності в функціонуванні елементів складних механізмів допомагає діагностика автомобіля. В рамках діагностичних заходів відбувається зчитування та обробка кодів помилок, виявлених при аналізі дії основних вузлів і агрегатів.

Діагностичне обладнання включає в себе спеціальні засоби контролю, такі як діагностичні сканери певної марки, багатофункціональні стенди, а також переносні зчитувачі, відомі як «рідери». Всі ці пристрої підключаються до діагностичного роз'єму авто. Спеціалізована комп'ютерна техніка дозволяє не тільки фіксувати будь-які зміни в роботі різних систем, але і стирати знайдені коди помилок з метою їх корекції.

Дізнатися про можливі дефекти і поточних помилках водій може завчасно. Бортові системи сучасного автомобіля обладнані електронним блоком управління з функцією самодіагностики, які аналізують основні системи автомобіля і оповіщає водія про їхню несправність.

Автовиробники рекомендують регулярно проводити комп'ютерну діагностику авто для забезпечення безвідмовної роботи найважливіших систем машини. Тільки високоточне обладнання, за допомогою численних електронних датчиків і чіпів, здатне розпізнати неполадку в програмному забезпеченні того чи іншого вузла.

 • Ціна комп'ютерної діагностики автомобіля - від 350 грн.

Комп'ютерна діагностика двигуна автомобіля

Причин для проведення комп'ютерного діагностування силової частини машини може бути багато: труднощі з запуском, підвищення витрати палива, періодичне перегрівання мотора, зміна оборотів холостого ходу двигуна, значні втрати потужності, поява сторонніх вібрації, звуків, причому не тільки при русі. Комп'ютерна діагностика двигуна автомобіля дає можливість перевірки рівня компресії двигуна і систем електропостачання, уприскування.

Головні переваги комп'ютерної діагностики автомобіля:

 • Підвищення характеристик керованості транспортного засобу: комп'ютерне діагностування дозволяє налаштувати показники, що впливають на управління автомобілем під час руху.
 • Безпека: водій, який знає про можливі помилки в роботі машини і методах їх усунення, добре підготовлений до нестандартних ситуацій, які можуть виникнути під час руху.
 • Економія коштів: автовласник усвідомлює, скільки реально може коштувати ремонт транспортного засобу.
 • Нераціональним виглядає відмова від проведення комп'ютерного аналізу двигуна автомобіля, так як переваги діагностики окупають кошти, витрачені на її проведення.
 • Ціна діагностика двигуна автомобіля - від 350 грн.

9984b6157faeda73af93ea83a64d7fb9.png

Діагностика інжектора

Більшість сучасних автомобілів обладнані інжекторними системами які, будучи складними пристроями, вимагають до себе особливого ставлення. Тому для стійкої і надійної роботи двигуна автомобіля, регулярно проводиться чистка та  діагностика інжектора. Якісно виконане обслуговування інжекторної системи не тільки знижує витрату палива і збільшує ресурс роботи пристрою, а й оптимізує роботу двигуна. З огляду на якість палива, пропонованого на заправках, з часом система уприскування забруднюється, а виставлені на заводі параметри роботи змінюються, тому для подальшої нормальної її роботи потрібна діагностика інжектора.

Однак не кожен сервісний центр може виконати обслуговування інжекторів на належному рівні. Адже щоб забезпечити належне обслуговування, як і для будь-яких складних систем, повинні дотримуватися етапи, порядок; діагностика інжектора повинна виконуватися на спеціальному обладнанні.

Комп'ютерна діагностика автоматичної коробки перемикання передач (АКПП)

Приводом для проведення комп'ютерної діагностика автоматичної коробки передач (АКПП) можуть бути:

 •  витрата палива вище норми, ривки, пробуксовка і сторонні звуки при перемиканні передач, витік масла. 

Діагностування АКПП включає в себе зчитування кодів несправностей блоку управління коробки перемикання передач з подальшою розшифровкою, аналіз даних з датчиків системи. До таких характеристик відносять положення заслінки дроселя і селектора коробки передач, температуру робочої рідини.

 • Ціна комп'ютерної діагностики автоматичної коробки перемикання передач автомобіля - від 350 грн.

Діагностика механічної коробки передач (МКПП)

Важливо розуміти, що якісний ремонт механічної коробки передач хоча і обходиться дешевше в порівнянні з різними типами АКПП, проте все одно така процедура залишається складною і досить витратною.

Також варто враховувати, що сучасні МКПП стали складніше, змінился пристрій коробки, деталі досить дорогі. З цієї причини перед початком ремонту вкрай бажано точно визначити несправності механічної коробки передач. Саме з цієї причини спочатку проводиться діагностика механічної коробки передач, щоб наосліп не змінювати деталі.

 • Отже, з урахуванням того, що всі МКПП влаштовані схожим чином, діагностика КПП проводиться за однаковим принципом. Перш за все, можна спробувати почати з комп'ютерної діагностики механічної коробки передач. Нерідко помилки, пов'язані з трансмісією, можна зчитувати сканером і далі розшифрувати.
Однак такий спосіб працює не завжди, особливо на старих авто. Більш того, навіть на «свіжих» машинах помилки по КПП можна зчитувати, проте розшифровка їх кодів все одно не дозволяє точно виявити конкретну несправність. Фактично, можна отримати вказівку тільки на загальний характер несправності.

 • Ціна діагностики механічної коробки передач автомобіля - від 220 грн.


Що стосується МКПП, прийнято виділяти часті несправності таких коробок, які діляться на групи. Як правило, водії стикаються з тим, що:

 • передачі не включаються на заведеному двигуні;
 • включення передач може бути сильно ускладнено як на заглушеному, так і на заведеному моторі
 • коробка передач виє, гуде, з'являються вібрації, скрегіт або хрускіт при спробі включити передачу і т.д.

Комп'ютерна діагностика ходової частини

Обов'язковий етап при проведенні технічного обслуговування транспортних засобів. Несправності компонентів можуть вплинути як на комфорт, так і позначитися на загальній безпеки автомобіля. Підтікає амортизатор при їзді, швидше за все, не приведе до виникнення аварійної ситуації.
Але за містом, де швидкості набагато вище, пошкоджений гаситель коливань здатний сильно погіршити керованість машини.

Сучасні автомобілі оснащені безліччю електроніки. Тому діагностика на око не завжди здатна виявити всі несправності. Потрібно використовувати комп'ютерну техніку для детального обстеження технічного стану машини.

Використання спеціального програмного забезпечення для діагностики автомобіля виправдано у випадках:

 1. Індикатор на панелі приладів свідчить про помилки.
 2. Несправності виявляються під час гальмування або руху транспорту.
 3. Іноді потрібно оновити прошивку електронних вузлів, щоб усунути помилки або підвищити ефективність роботи автомобіля.
Також комп'ютерну діагностику використовують в якості профілактичного заходу для виявлення негативних змін у вузлах і агрегатах машини. Оптимально проводити цей вид обслуговування з періодичністю раз на рік. Дуже корисною буде ця діагностика перед покупкою вживаного автомобіля, щоб виявити всі приховані несправності.

Цей вид обстеження транспортного засобу відрізняється високою технологічністю. Від оператора потрібні професійні знання. За допомогою спеціалізованого програмного забезпечення зчитується стан різних електронних вузлів авто і аналізуються помилки. Потім відбувається виявлення несправностей.

Діагностика автомобіля складається з кількох етапів, на кожному з яких перевіряється один з агрегатів машини. Такий підхід дозволяє мінімізувати похибки визначення несправностей.

Діагностику ходової частини автомобіля проводять, коли виявлено нерівномірний знос шин, з'явилися нехарактерні звуки під час експлуатації машини. Також до тривожних ознак можна віднести люфт керма і некоректну роботу системи АВС.

 • Ціна діагностики ходової частини автомобіля - від 220 грн.


Комп'ютерна діагностика виявляє дефекти в підвісці, шинах, рамі і блоці мостів. Вона застосовується в наступних випадках:

 • виникнення гулу під час руху по нерівних дорогах;
 • погіршення гальмівних властивостей;
 • якщо машину веде вбік під час гальмування;
 • аналогічне поведінку при прямолінійній русі.
chassis_systems_survey.jpg

Послуги з комп’ютерної діагностики машини у Вінниці

Послуга
Комп'ютерна діагностика ходової частини від 350 грн
Діагностика інжектора від 220 грн.
Комп'ютерна діагностика автоматичної коробки передачі передач (АКПП) від 350 грн.
Діагностика механічної коробки передач (МКПП) від 250 грн.
Діагностика роздавальної коробки від 250 грн.  
Діагностика заднього моста від 350 грн.
Пошук і усунення сторонніх шумів/деренчання 
Адаптація/програмування блоків 
Базова діагностика «basic» 8 пунктів 
Діагностика АКБ/стартер/генератор 
Діагностика випускної системи автомобіля 
Діагностика двигуна 
Діагностика димогенератором 
Діагностика системи охолодження 
Діагностика системи живлення 
Діагностика системи змащення автомобіля 
Діагностика системи управління двигуном автомобіля 
Діагностика гальмівної системи (огляд) 
Діагностика рівнів технічних рідин 
Діагностика електрообладнання автомобіля 
Електрообладнання - пошук несправності 
Ком’ютерна діагностика BOSCH 
Обoв'язковий контроль 
Повна діагностика «Full» 13 пунктів 
Перевірка паливної апаратури 
Прошивка блоку/форсунок 
Регулювання кута запалювання 
Система слеженія- GPS 
Система мастила - діагностика 
Паливна система - діагностика 
Куліса КПП - діагностика 
Ходова - діагностика 
Ходова-пошук несправностей 
Комп'ютерна діагностика ходової частини від 60 грн.                                                

пров. Енергетичний
7-Д, м. Вінниця