Заміна масла

Заміна масла в двигуні

img1.pngНеобхідність в заміні масла в двигуні виникає в середньому кожні 10 тис. Км, а на дизельних моторах - кожні 7-8 тис. Км. Деякі зарубіжні автовиробники наказують виконувати процедуру по досягненні 15-20 тис. Км. Однак при складних умовах експлуатаціі рекомендується скорочувати міжсервісний інтервал.

Деякі проводять заміну самостійно. Однак сучасні двигуни вимогливі до якості мастильного матеріалу і точності виконуваних робіт. Особливо важливо точно вибрати масло і фільтри. Щоб не помилитися з підбором і виконати процедуру відповідно до приписів автовиробника, звертайтеся в BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ».


Своєчасна заміна масла на нове забезпечує:

 • краще охолодження робочих вузлів;
 • зниження тертя;
 • антикорозійний вплив;
 • зменшення нагару і відкладень.

Ми виконуємо процедуру різними методиками:
 • повну - з промиванням і зміною фільтрів (оптимальний варіант);
 • апаратну - викачуванням мастильного матеріалу через щуп;
 • без промивання зі зміною фільтра
При будь-якому типі заміни масла в двигуні ми встановлюємо новий масляний фільтр, так як він затримує продукти зносу. В нашому СТО застосовуються тільки перевірені витратні матеріали і технічні рідини, що гарантують довготривалу експлуатацію.

Ми є офіційним дилером відомих брендів, тому гарантуємо оригінальне походження технічної рідини.

Заміна масла в АКПП

img2.pngАвтоматична коробка перемикання передач (АКПП) функціонує в жорстких умовах, на неї припадає велике навантаження. Особливо це актуально при експлуатації автомобіля при температурі нижче нуля, в непрогрітому стані, з різкими прискореннями і гальмувань. Підвищені навантаження призводять до прискореного зносу вузлів коробки-автомата. Для профілактики негативного впливу потрібна регулярна заміна масла.


Періодичність технічного обслуговування

Заміну масла в АКПП рекомендується проводити кожні 60-80 тисяч кілометрів пробігу, незалежно від заявленого виробником повного циклу експлуатації. При складних умовах експлуатації пункт СТО потрібно відвідувати частіше.

Ігнорування регулярної заміни масла в коробці призводить до різних несправностей. Їх основні ознаки:

 • пробуксовування при їзді (обороти ростуть, швидкість не зростає);
 • поштовхи при переході на вищі або нижчі передачі;
 • значок на приладовій панелі, інформує про перегрів коробки.


Як ми обслуговуємо автоматичну коробку

Спочатку проводитися комп'ютерна діагностика АКПП на наявність помилок і зовнішній огляд коробки на предмет витоків трансмісійного масла. Далі в залежності від бажання власника і пробігу вибирається варіант заміни масла: повна, апаратна, зі зливом масла з гідротрансформатора і промиванням, або часткова, зі зливом рідини з піддона коробки. У будь-якому випадку фільтр змінюється. Ця запчастина намагнічена і вловлює металеві мікрочастинки, які виникають при природному зносі вузлів. Вибір мастила регламентований виробником автомобіля. Рекомендації необхідно дотримуватися, щоб уникнути несправностей в коробці.

Особливості та тривалість процедури заміни масла залежать від специфіки авто. Наприклад, піддони бувають металеві з можливістю окремої заміни фільтра і прокладок, і пластикові з вбудованим фільтром очищення.

Апаратна процедура має на увазі відкачування рідини спеціальним обладнанням. Прилад працює досить швидко.

Вартість повної або часткової заміни масла в АКПП залежить від автомобіля і кількості передач. Роботи іноді ускладнюються через наявність додаткового захисту, встановленої на піддон коробки. Як правило, така опція є у позашляховиків.

Заміна масла в МКПП

img3.pngУправління МКПП здійснюється водієм вручну. Такий вузол є менш вибагливим в експлуатації, ніж коробка-автомат, але в той же час деталі в МКПП схильні до більш високих навантажень.


Для чого необхідно заливати масло в МКПП? 

Всі деталі автомобіля піддаються постійному тертю і дії високих температур. Саме тому заміна трансмісійного масла так необхідна для нормальної роботи механічної коробки передач. Воно змащує внутрішні компоненти і запобігає передчасному зносу.

Деякі автомобілісти вважають, що заміна масла в механіці взагалі не потрібна. Однак високі температури негативно впливають на його склад і знижують мастильні властивості. Також в процесі тертя робочих деталей коробки передач утворюються дрібні металеві частки, які знижують захисні властивості.

Це означає, що заміна масла в більшості автомобілів повинна здійснюватися регулярно.


Періодичність заміни.

У механічної трансмісії масло міняється значно рідше, ніж в двигуні. Терміни прописані в сервісній книжці автомобіля. У більшості випадків інтервал по заміні масла становить приблизно 30-40 тисяч км пробігу або кожні 2-3 роки. У сучасних, більш дорогих марках автомобілів ці цифри трохи більше.

Перевірка масла в коробці передач

Масло в МКПП необхідно перевіряти регулярно, раз на два-три тижні. У власників автомобілів це повинно стати звичкою. Рівень краще перевіряти після ночі простою авто.

Своєчасна заміна масла в МКПП забезпечує:

 • стабільну роботу даного вузла;
 • тривалий термін служби деталей;
 • профілактику раптових поломок;
 • економію коштів на ремонті.

Перевірка рівня масла в механічній коробці передач відбувається наступним чином:

 • Автомобіль необхідно поставити на рівну поверхню, трохи почекати поки масло відстоїться.
 • Приблизно через 10-20 хвилин відкриваєте капот і виймаєте щуп, потім витираєте його насухо і ставите його назад.
 • Знову витягуєте щуп і дивіться на рівень рідини. Якщо він не доходить до позначки «max», то доливаємо в отвір свіже масло.
Наша компанія працює по надійним, перевіреними технологіями і застосовує найсучасніше обладнання. Це дозволяє не тільки замінити масло в МКПП на професійному рівні, а й своєчасно виявити неполадки вузла.

Заміна масляного фільтра

4.pngНесвоєчасна зміна расходников - одна з головних причин прискореного зносу агрегатів автомобіля. Найбільшою мірою це відноситься до масляного фільтру. Виконати його заміну можна в BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ». Наші майстри швидко і професійно замінять зношений елемент. Роботи здійснюються відповідно до рекомендацій автовиробників.


Періодичність

Регламент заміни встановлюється виробником індивідуально для кожної моделі, однак в більшості випадків не перевищує 10-15 тисяч кілометрів пробігу. Термін служби масляного фільтра в істотному ступені визначається умовами експлуатації автомобіля. У переважній більшості випадків елемент змінюється одночасно з маслом. Деякі моделі змінюються цілком, в той час як в інших замінюються тільки фільтруючі елементи, змонтовані в пластиковому або металевому корпусі.

Існує ряд причин, за якими заміна масляного фільтра може знадобитися раніше рекомендованого терміну:

 • часта їзда в агресивному режимі;
 • тривала робота на холостому ходу;
 • недотримання інтервалів заміни повітряного фільтра;
 • низька якість палива;
 • сильний знос двигуна.

Як виконується заміна?

Технологія залежить від конструктивних особливостей конкретної машини. Перед обслуговуванням майстер обов'язково чекає охолодження двигуна. Порядок заміни збірного масляного фільтра, встановлюваного на більшість автомобілів (для випадків, коли одночасно замінюється і масло), виглядає наступним чином:

 • встановлення автомобіля на підйомник для кращого доступу до підмоторного простору;
 • злив старого масла через зливний отвір в картері;
 • демонтаж фільтра. Може зажадати спеціального інструменту, наприклад, стрічкового ключа;
 • заміна ущільнювача кільця. Майстер обов'язково контролює правильність його фіксації в монтажному фланці;
 • заповнення нового фільтра маслом;
 • Встановлення.
Враховуйте, що некваліфіковане виконання робіт може стати причиною масляного голодування. Навіть нетривала робота двигуна в таких умовах чревата серйозними наслідками. Довіряйте обслуговування машини тільки професіоналам!


Вартість заміни масляного фільтра

Сума варіюється в залежності від марки і моделі автомобіля. На ціну впливає не тільки складність робіт, але також вартість самого фільтра. За уточненими розцінок звертайтеся до наших менеджерів  BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ»..

Заміна масла в варіаторі

Проведемо заміну масла в варіаторі в BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ».

СТО BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ» спеціалізується на заміні масла в варіаторі. У нас є всі необхідні інструменти для цього.

Конструкція варіатора (абревіатура CVT) значно відрізняється від класичних автоматичних коробок передач і в них використовується спеціальне масло.

Якщо ви помітили такі симптоми як зміна кольору, запаху, прозорості, то пора б перевірити рівень масла.

Залежно від типу комплектації автомобіля, при заміні масла в варіаторі також необхідно міняти фільтри грубої очистки піддону і тонкого очищення маслоохолоджувача.


Як перевірити рівень масла в варіаторі?

Якщо масла мало, то можуть бути наступні симптоми:

 • погано розганяється автомобіль;
 • смикання автомобіля при початку руху;
 • двигун сильно вібрує на холостому ходу.
Якщо масла в варіаторі більше норми, то виникають такі симптоми:

 • складності при перемиканні передач;
 • автомобіль рухається при положенні N перемикача варіатора.
Коли необхідно міняти масло в варіаторі?
Заміну масла необхідно проводити через кожні 20 тисяч кілометрів пробігу. Деякі виробники радять робити заміну через 45 тисяч кілометрів пробігу, що приблизно становить кожні три роки.

Наші фахівці професійно замінять масло в CVT, занесуть дані про заміну масла в сервісній книжці, дадуть професійні рекомендації щодо подальшого обслуговування автомобіля.

Заміна масла в редукторі

5.pngВикористання некондиційного мастила багаторазово прискорює знос трансмісії, а також підвищує ризик поломки. Наші фахівці виконують заміну масла в редукторах будь-яких автомобілів, використовуючи тільки високоякісні рідини і ретельно дотримуючись рекомендацій виробників. Послуги надаються приватним особам і організаціям.


Періодичність заміни

Інтервали заміни масла в редукторі вказані в інструкції з експлуатації. Періодичність варіюється від моделі до моделі, однак для більшості автомобілів складає від 30 до 50 тисяч кілометрів пробігу. Машини з АКПП вимагають більш частої заміни, ніж авто з ручною коробкою. У разі якщо автомобіль експлуатується в несприятливих умовах, ресурс масла може скорочуватися. Рання заміна може знадобитися, якщо автомобіль:

 • експлуатується на бездоріжжі;
 • використовується для буксирування автомобілів або причепів;
 • регулярно перевозить значні вантажі;
 • був недавно куплений і не має записів  про проходження сервісних робіт.
Характерні ознаки того, що масло в редукторі вимагає заміни - зміна кольору на чорний або кавовий, а також наявність в маслі металевих частинок. Також при огляді рідини проконтролюйте її рівень - якщо в інструкції не вказано інше, то він повинен доходити до нижнього краю отвору.


Порядок заміни масла в редукторі

Перш ніж приступити до розбирання, майстер встановлює автомобіль на естакаду. Редуктор ретельно очищається від бруду - в іншому випадку, тверді частинки можуть потрапити всередину агрегату. Потім откручиваются зливні та заливні пробки. Старе масло зливається в заздалегідь підготовлену ємкість.

Якщо агрегат сильно забруднений зсередини, виконується промивка спеціальними рідинами, здатними розчиняти продукти зносу. Автомобілю з залитим в редуктор промивним складом дають кілька хвилин попрацювати на першій передачі, після чого суміш змінюється на свіже масло. Перш ніж вернути зливну пробку на місце, її необхідно протерти - це особливо важливо для пробок з магнітом, що збирає металеві продукти зносу.


Ціни

Загальна вартість заміни залежить переважно від обсягу олії, що заливається в редуктор. Також на ціну впливають додаткові роботи, наприклад, промивка та діагностика. Розцінки на заміну масла в редукторах, конструкцією яких передбачений масляний фільтр, також можуть бути вище.

Заміна масла в гідропідсилювачі керма

Проведемо заміну масла в гідропідсилювачі керма в BOSCH CAR SERVICE «АВТОХЕЛФ».

Послуги з заміни масла машини у Вінниці

Послуга
Заміна масла в двигуні
Заміна масла в АКПП
Заміна масла в МКПП
Заміна масляного фільтра
Заміна масла в варіаторі  
Заміна масла в роздавальній коробці
Заміна масла в редукторі
Бак масляний гідропідсилювача - перевірка рівня і доливка масла 
Масло в КПП - злити/залити 
Охолоджувач масла - зняття-встановлення 
Охолоджувач масла - зняття-встановлення (для автомобіля з автоматичною коробкою передач) 
Перевірка рівня і долівка масла в двигуні (на холодному) 
Перевірка рівня і долівка масла в задньому мосту 
Перевірка рівня і долівка масла в коробці передач 
Заміна масла в АКПП 
Заміна масла в двигуні і масляного фільтра (на прогрітому двигуні) 
Заміна масла в двигуні і масляного фільтра (з промиванням системи змащення) 
Заміна масла в задньому мосту 
Заміна масла в коробці передач (без заміни масляного фільтра) 
Заміна масла гидроблока 
Заміна масла в гідропідсилювачі керма                                                

пров. Енергетичний
7-Д, м. Вінниця